M

Martinus očami Gandalfa

 1. 1 Martinus začal ako maličké kamenné kníhkupectvo v Martine už pred 30 rokmi. Postupne pribudlo ďalších 10 kníhkupectiev a rozšíril sa aj na niečom, čo vaša Zem volá internet, na najväčšie online kníhkupectvo na Slovensku.
 2. 2 Vedeli ste, že Martinus mal do roku 2008 v logu knižného motýľa? Keby som ja mal logo, tiež zvážim motýľa... dosť mi pomohol pri jednej peripetii na vrchole veže.
 3. 3 Od roku 2012 je Martinus svetový, v tomto roku bolo otvorené kníhkupectvo v Česku. Stredozem na to svoje stále netrpezlivo čaká.
 4. 4 V roku 2011 sa uskutočnil prvý Deň neprečítaných kníh. Tiež by mi podobný deň ulahodil; na niektoré knihy sa chystám už storočia! Ešteže sa už blíži – 31. august.
 5. 5 Názov Martinus vznikol ako spojenie názvu mesta Martin a mena Santus – priezviska dvoch bratov, ktorí spolu kníhkupectvo založili. Mám rád slovné hry a hádanky!
 6. 6 V roku 2009 sa Martinus usídlil v uliciach Bratislavy. V prvých uličkách kníhkupectva ste mohli nájsť aj môj príbeh.
 7. 7 Martinus získal v roku 2006 ako prvý slovenský internetový obchod prestížny certifikát kvality Slovak Gold. Zlaté ocenenie som preveril a po vhodení do ohňa sa na ňom, našťastie, neobjavil jazyk Morgulu.
 8. 8 Keď si človek pamätá všetko, niekedy je ťažké spomenúť si na konkrétnu vec... Páči sa mi preto myšlienka archívu, ktorý spomienkam trochu pomôže. Videli ste ten martinusácky?
 9. 9 Literárny stan Martinusu nájdete na letnom festivale Pohoda už od roku 2013. Festivaly, pinty piva, dobrá nálada a ohňostroje na oblohe, to mi pripomína oslavu 111. narodenín istého môjho drahého priateľa.
 10. 10 V roku 2002 prebehla v priestoroch Martinusu autogramiáda Majstrov sveta z Göteborgu. Toto miesto nepoznám, hádam to nebude nejaká tajomná pevnosť Mordoru!
 11. 11 Od roku 2013 nesie najprestížnejšia slovenská súťaž fantastických poviedok meno Martinus Cena Fantázie. Môžem sa zúčastniť ako autor aj postava?
 12. 12 Už v roku 2014 sa Martinus prvýkrát dostal do rebríčka najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku. Prácu s lepšími výhľadmi vskutku nájdete už len ako strážcovia gondorských majákov.
 13. 13 V auguste 2014 sa Martinus zapísal do Slovenskej knihy rekordov za Najväčší knižný poklad, ktorý výhercom závidel aj samotný drak Smaug.
 14. 14 Ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka získal Martinus už 7-krát po sebe. Ja som, napríklad, vyhral ocenenie najkrajšia brada Stredozeme už 200-krát po sebe.
 15. 15 V roku 2016 zaradil ilustrátor časopisu New Yorker kníhkupectvo Martinus vo svojej knižke medzi tie najkrajšie kníhkupectvá na svete. Dozaista sa mu vyrovná len knižnica v Minas Tirith!
!

Výhry a pravidlá súťaže

Uhádni knihy podľa ich prvých riadkov

Každý deň od 1. do 30. júla uverejníme ilustráciu s prvými riadkami z nejakej našej obľúbenej knihy. Každá uhádnutá kniha znamená, že si v hre o 3 knihy.

Nevieš si rady? Tyrion ti rád poradí, ako ďalej. Stačí, ak naňho počas hádania klikneš.

Prihlás sa svojím e-mailom alebo cez Facebook a odhaľ všetky ukryté knihy!

Zdvojnásob svoju výhru

Ak ťa po skončení súťaže vyžrebujeme, za každú nájdenú knihu z obrazu vyhráš knižky podľa vlastného výberu v podobe darčekovej poukážky v hodnote 30 €.

Navyše, ak do 31. júla urobíš ľubovoľný nákup v kníhkupectve Martinus, tvoju výhru zdvojnásobíme!

Momentálne môžeš vyhrať:
0 z 90 kníh
0 kníh
90 kníh
Zdvojnásob svoju výhru nákupom v Martinuse už dnes.
Začať hrať
Podrobné pravidlá

Bez prihlásenia neprejdeš

Prihlás sa cez Facebook alebo pomocou e-mailu. Bude to náš kontakt na teba v prípade výhry a budeme ti naň posielať informácie súvisiace so súťažou a jej priebehom. Z ich odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.


Prihlásiť sa cez Facebook
Viac informácií o ochrane osobných údajov nájdeš tu.
Viac zaujímavostí Späť Ďalej Hrať